İletişim Bilgileri Dernek Üyelik İşlemleri Sıkça Sorulan Sorular Kurumsal Anasayfa [İslam Birliği Derneği] Anasayfa
KATILIMCILAR
ALFABETİK LİSTE
RİFAT HİSARCIKLIOĞLU HAKKINDA - KİMDİR?
1955 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi Ekonomi ve İşletme Bölümünden mezun oldu. Birçok anonim şirkette Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

1992 yılında Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliğine seçildi. 2001 tarihinden itibaren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) Başkanı olmakla birlikte aynı zamanda 2003 yılından beri de TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi mütevelli heyeti başkanıdır. UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yüksek Danışma Kurulu Üyesidir. Bunların yanı sıra üyesi olduğu diğer kuruluşlar şunlardır: Avrupa Odalar Birliği (EUROCHAMBRES) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, TÜBİTAK Bilim ve Teknik Yüksek Kurulu Üyesi, KİK (Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi Komite Üyesi, WCF (Dünya Odalar Federasyonu) Genel Konsey Üyesi, CACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Üyesi, D-8 Ticaret Odaları Federasyonu İcra Kurulu Üyesi, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Başkanı.

İngilizce ve Almanca bilen Rifat Hisarcıklıoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.
Rifat HİSARCIKLIOĞLU

KATILDIĞI ÇALIŞMALARIMIZ
Pkk ve Terörizm İle Fikri Mücadelenin Önemi Konferansı - Ankara Tebrik

RSS Kaynakları | Haritalar | Türkçe | English
© 2018 İslam Birliği Derneği - www.islambirligi.org.tr - 25 Haziran 2018 Pazartesi
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.